doko

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Veselo na súde

.. Sudca: - Mikulka, priznávate sa, že ste zmlátili Šumiakovu kozu? ... Čo písali v minulosti? (77)
O tom, že náš národ slovenský má dosť neduhov sa presviedčame dennodenne. Za národný šport sa dá považovať „právotenie“, čiže súdenie sa na súdoch. O tom, že ide o veľmi starý slovenský druh športu sa môžete presvedčiť, ak si prečítate dobový článok tak ako je napísaný v Pútniku svätovojtešskom ročník 1958, a to presne aj s vtedajšou spisovnou slovenčinou.

Nebezpečné ublíženie ...

Mikulkovi sa akosi dostala do záhrady Šumiakova koza. Dopadol ju tam. Keď už ohrýzala štvrtý štep. Pochytil papek, v zlosti kozu zmlátil a vypral na ulicu. Šumiak podal na Mikulku žalobu, že koze ťažko ublížil. Došlo k súdu.

Sudca: - Mikulka, priznávate sa, že ste zmlátili Šumiakovu kozu?

Mikulka: - Priznávam.

Sudca: - Šumiak, koza vám zdochla?

Šumiak: - Nezdochla, ale Mikulka jej nebezpečne ublížil.

Sudca: - Má zlomenú nohu, alebo rebrá, vybité oko, alebo zvrhla?

Šumiak: - Nič takého sa nestalo, pán sudca.

Sudca: - Tak teda, čo jej je?

Šumiak: - Prosím, od doby, ako ju Mikulka zbil, v noci sa strháva zo sna.

Ochrancovia zvierat by asi dnes s postupom pána Mikulku nesúhlasili. Zato naše súdy riešia možno ešte väčšie „kauzy“, v opačnom prípade by mali určite viac času na serióznu prácu.

Všetkým prajem pekný  deň a príjemnú zábavu. doko
Viac sa o zaujímavostiach z našej minulosti môžete dozvedieť, ak si kliknete na  doko.blog.pravda.sk/


Zasmejme sa | stály odkaz

Komentáre

  1. A ten poznáte?
    Otec aj syn sú advokáti. Na otázku otca ako sa mu v práci darí, syn odpovedal. Vieš oci, riešil som prípad, s ktorým si si ty nevedel dať rady viac než 5 rokov. No a ja som ho vyriešil za 5 hodín. Otec nato vraví, a to má byť úspech. Syn odpovedal to vieš, že áno. Otec vraví. Môj milý synu, podľa mňa je to práve naopak, toto je totiž dôkaz, že sa musíš ešte veľa učiť, aby sa z teba stal úspešný advokát. Syn neveriacky krúti hlavou. Nerozumiem povedal. Vieš ono je to tak, vďaka tomu prípadu, ktorý som ja riešil viac než 5 rokov si ty mohol pokojne a s vysokým vreckovým vyštudovať právo. Už rozumieš?
    publikované: 17.04.2008 21:50:10 | autor: doko (e-mail, web, autorizovaný)
Pozor, na konci je potreba spočítať neľahkú matematickú úlohu! Inak komentár nevložíme. Pre tých lenivejších je tam tlačidlo kúzlo.Prevádzkované na CMS TeaGuru spoločnosti Singularity, s.r.o., © 2004-2014