doko

Vytlač príspevok
Odporuč príspevok
Bookmark and Share PRIDAŤ NA VYBRALI.SME.SK

Putinova štvorstovka

....29.3.2023 .... za túto dobu sa Rusko, slovami prezidenta Putina, svetu najmenej 5 krát vyhrážalo použitím jadrových zbraní, čo je demokratickým svetom chápané, nielenže ako zastrašovanie, ale aj ako choromyseľné počínanie tejto jadrovej mocnosti ...
Nechce sa veriť, ale k 30.3.2023 už 400 dní trvá absolútne nezmyselná, krutá, dobyvačná, ale aj sebazničujúca vojna Ruska proti Ukrajine. Dá sa napísať, že vlastne od doby Kubánskej krízy (1962), kedy bol svet na pokraji jadrovej vojny, sa nenašiel taký bezohľadný vodca svetovej mocnosti, akým je prezident Putin, ktorý sa od roku 2015 osobne, najmenej 5 krát vyjadril, že Rusko nebude váhať v prípade potreby použiť jadrové zbrane na splnenie svojich cieľov. Začnem marcom 2015, keď po anexii Krymu, na otázku ruského moderátora, či uvedie jadrové  sily do stavu pohotovosti, šéf Kremľa povedal: "Boli sme pripravení to urobiť. Nechceli sme do toho ísť čelom, ale prinútili nás k tomu." (Išlo o reakciu svetových mocností, na anexiu Krymu Ruskom.) Použitím ruských jadrových zbraní prezident Putin následne pohrozil aj vo februári 2022, septembri 2022, decembri 2022 a naposledy v marci 2023. Ako keby nebolo dosť biedy a nešťastia vo svete, ktoré už spôsobil svojim narcistickým a bohorovným jednaním na Ukrajine. Skutočne si neviem predstaviť ako môže niekto na svete takto uvažovať, keď už detí na základných školách sa učia, že ak by došlo, hoci aj nedopatrením,  k jadrovej vojne, nasledoval by, ak nie zánik akéhokoľvek života na Zemi, tak určite by došlo k likvidácii našej civilizácie v takom chápaní ako ju poznáme dnes. Svet by postihla apokalypsa. Pritom prezident Putin sa rád ukazuje, ako pravoslávny kresťan, ale každý kresťan by mal vedieť, že existuje nejakých 10 božích prikázaní a z nich 5. hovorí, že „Nezabiješ“.

O tom, koľko životov má na svedomí prezident Putin tým, že vedie vlastnú vojnu proti Ukrajine, hovoria aj nasledujúce tabuľky.

Vojenské straty Ruska z 26.3.2022


Vojenské straty Ruska z 29.3.2023