Katastrofa, ktorá sa stala v Bani Handlová znova burcuje ľudí. Väčšina z nás súcití s postihnutými, ale sú aj takí čo naháňajú len senzácie alebo zberajú politické body. Znie to možno tvrdo, ale ja to tak vidím. Samozrejme, že mi je veľmi ľúto všetkých, ktorí sú touto katastrofou postihnutí a týmto článkom im chcem vysloviť aj moju účasť na ich nešťastí.
Položil som si otázku. Je normálne aby v civilizovanom štáte za aký sa Slovensko pokladá, došlo od roku 1993, keď politici umelo vytvorili Slovenskú republiku k toľkým nešťastiam?
Len tak na ilustráciu. Povodne na východe Slovenska pripravili o život asi 50 ľudí, lebo neexistoval pre takéto situácie žiadny fungujúci vyrozumievací a záchranný systém. Alebo pád vojenského lietadla, kde prišlo o život viac ako 40 vojakov predovšetkým preto, že nikomu neprekážali zastaralé vojenské lietadlá. Mŕtvi pracovníci vojenského opravárenského závodu v Novákoch zrejme mohli žiť, keby technológia s akou pracovali zodpovedala 21 storočiu atď. a podob.
Takže, Slovensko nepostihujú nešťastia preto, že to tak chce osud, alebo že nás vyššia moc chce za niečo trestať, ale podľa mňa preto, že máme predsedov parlamentných politických strán, ktorí nechcú akceptovať fakt, že do zodpovedných funkcií by mali nominovať nie svojich kamarátov a príbuzných, ale v prvom rade vysoko zodpovedných ľudí, ktorí sú už na príslušné funkcie pripravení odborne aj ľudskí pred tým, než ich do nich niekto vymenuje a nie ako je to na Slovensku zvykom: „Veď on sa to za 4 roky hocikto naučí.“ Ďalším dôvodom prečo Slovensko stíha jedna rana osudu za druhou je určite aj to, že u mnohých ľudí, ktorí príjmu zodpovedné funkcie absentujú tie najelementárnejšie predpoklady na ich výkon. Pritom sami nemajú skoro žiadnu štipku zodpovednosti a sebakritiky a zrejme ani vlastné ľudské svedomie iba to politické, ktoré ale nikdy za nič nemôže. A najväčším nešťastím nás Slovákov je takmer naisto, neexistujúca zodpovednosť zato, koho si do najvyšších funkcií štátu zvolíme. A tak potom za nás rozhodujú neschopní ministri, neschopní poslanci a štátne podniky vedú ľudia, ktorí nie sú odborníci, ale kamaráti politikov.
No čo, ak sa nepreberieme my, normálni občania Slovenska a neprinútime politikov aby robili to, čo je dobre pre nás a nie pre nich, tak sa nesmieme diviť, že Slovensko má potom korupciu na každom kroku, že máme vysokú nezamestnanosť, že takmer všade stretnete bezdomovcov a žobrákov, že na našich cestách panuje chaos, že za peniaze sa dá kúpiť nielen chlieb v obchode, ale aj vysokoškolský diplom a podob. A to všetko len preto, lebo nás pri riadení štátu predbehli iní občania Slovenska. Prajem pokojný zvyšok dňa. doko
Komentáre
Ďakujem ti pekne
Máš recept, ako sa nenechať predbehnúť?