Skutočnosť, že výskumy verejnej mienky už dlhodobo uvádzajú ozbrojené sily SR na čele rebríčka najdôveryhodnejších štátnych inštitúcii nespochybňuje nikto, dokonca ani poslanci NR SR. Ba aj R. Fico 17.04.2012 povedal: „Armáda Slovenskej republiky si vo verejnosti dlhodobo udržiava vysokú mieru dôveryhodnosti. Hlavnou úlohou pre nového ministra je zachovať túto vysokú mieru dôveryhodnosti slovenskej armády aj naďalej.“
Je preto úplne logické, že vojakom by za takéto ocenenie verejnosťou, mal patriť aj nejaký benefit. A veru patrí!!!
1. Už vláda I. Radičovej, v auguste roku 2011, takmer 14-tisíc vojakom zdanila ich zákonom priznaný príspevok na bývanie. Vojakom tak štát z výplaty spätne odviedol dane, čo im jednorazovo znížilo ich finančný príjem približne o 400 až 500 eur. V ďalších mesiacoch bola ich finančná strata priemerne okolo 44 eur.
2. Armáda bude nútená prepustiť štyri tisícky vojakov, ak sa bude pokračovať v "škrtení" jej rozpočtu. V júni 2011 to vyhlásil minister obrany Galko.
3. Tá istá vláda im v roku 2012 zvýšila platy o 0 %.
4. Generál Bulík, keď na konci roka 2011 odovzdával svoju funkciu rezignovane povedal, že „v armáde sa od rozpadu federácie nič zásadné nemodernizovalo. Situácia dozrela do stavu, že som si povedal, že nastal najvhodnejší okamih na odchod, aby som len o čosi neskôr nekončil úplne domotivovaný a znechutený“
A Ficova vláda v tomto trende „úspešne“ pokračuje ďalej. Vojakov totiž „odmenila“ takto:
1. Od 1.7.2012 im vláda zrušila zákonne nadobudnutú valorizáciu dôchodkov.
2. Po prepustení do výsluhového dôchodku im vláda od 1.1.2013 navrhuje zdaňovať výsluhové dôchodky tak ako každý iný príjem, pričom civilných dôchodkov sa to nedotkne!
3. V štátnom rozpočte na rok 2013 im chce prideliť „až“ 0,9 % z HDP a zvýšiť hodnostné platy o 0% .
4. Podľa vyjadrenia náčelníka generálneho štábu generálporučíka Vojteka sú ozbrojené sily SR už tretí rok v krízovom režime. Doslova povedal toto: .„My už prakticky tretí rok hovoríme o tom, že sme v krízovom režime. My sme skutočne v krízovom režime, plníme iba vybrané priority a sústreďujeme sa na zahraničné misie,“
Tak sa mi akosi na jazyk natíska takáto otázka: Majú vojaci u občanov najvyššiu dôveryhodnosť preto, že im vojaci pomáhajú v krízových situáciách alebo preto, že z ich rozpočtu každá vláda v tomto štáte rozdáva peniaze kade komu? Ak budem predpokladať, že je to za pomoc ľuďom, potom sa spýtam ďalej. Ľudia, občania to vám skutočne stačí iba to, že vojaci vám pri pohromách prídu pomôcť len s lopatami, čakanmi a holými rukami? Ak ale predpokladám, že vojaci si získali dôveru len zato, že všetci ministri obrany rozpočtové prostriedky určené pre vojakov, veľkodušne rozdávajú svojim spriateleným lobistickým skupinám, potom je to s tou dôveryhodnosťou ešte horšie ako v prvom prípade. Takže môj záver je asi takýto.
Občan never takýmto prieskumom, lebo sú robené na objednávku vlád! Ľudia verte len tomu, čo vidíte na vlastné očí. A to sú úboho vystrojení a oblečení vojaci, ktorí nemajú prostriedky ani na to, aby mimo kasárni chodili oblečení v iných uniformách ako v maskáčoch. Na cvičenia chodia len sem tam, lebo nie sú peniaze na ich výcvik a streľbu. Jazdia na nákladných autách, ktoré sú už dávno po dobe životnosti, atď. Stále ešte veríte, že ozbrojené sily SR, nie armáda, lebo tú už dávno politici zrušili, sú vo vašich mysliach najdôveryhodnejšou inštitúciou? Ja veru nie!!! Viac na toto tému píšem na
Komentáre
hmmm
=vymením svoju núdzu za vojenskú=
pochybovačovi
Omyly ludstva
-peniaze
-zbrane
-nabozenstvo